Jak wybrać dietę pudełkową i określić dzienne zapotrzebowanie kcal? 

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotną rolę odgrywa w naszym życiu zdrowe odżywianie. Składamy się z tego, co zjadamy. Od diety zależy nasz wygląd, kondycja naszej skóry, włosów i paznokci oraz samopoczucie. Tylko zrównoważone i odpowiednio zbilansowane menu jest w stanie sprawić, że będziemy się dobrze czuć i cieszyć się zdrowiem.  

Dieta pudełkowa to propozycja odpowiednia dla każdego! Korzystając z niej, można codziennie spożywać porcje jedzenia o właściwej dla siebie kaloryczności, odpowiednio zbilansowane i przygotowane w oparciu o świeże produkty. U nas możesz wybrać odpowiednie menu dla siebie i cieszyć się pysznym i pełnowartościowym jedzeniem każdego dnia.  

Zastanawiasz się, jaką dietę pudełkową wybrać i jak obliczyć dzienne zapotrzebowanie kalorii? U nas możesz liczyć na profesjonalną pomoc i wybrać rozwiązanie najkorzystniejsze dla siebie. 

Dlaczego dieta pudełkowa to dla Ciebie dobre rozwiązanie? 

Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć i zyskać piękną sylwetkę, czy po prostu zależy Ci na spożywaniu codziennie zdrowych i pełnowartościowych posiłków, pudełkowa Dieta Zwycięstwa powstała właśnie z myślą o Tobie. Starannie planujemy każde z dostępnych menu, aby składało się tylko z lekkostrawnych, świeżych i zdrowych produktów, które korzystnie wpływają na stan zdrowia i sylwetkę. 

Codziennie możesz liczyć na świeżo przygotowane dania, które dowożone są pod Twoje drzwi. Nie musisz więc już planować menu na kolejne dni, chodzić codziennie do sklepu i spędzać długich godzin w kuchni. Otrzymujesz bowiem w pełni zbilansowane posiłki, które zapakowane są w praktyczne opakowania, które można podgrzewać w mikrofali. Niezależnie od tego, w jakich godzinach pracujesz i o której godzinie wracasz do domu, możesz jeść zdrowo i o stałych porach. Metabolizm bardzo potrzebuje takiej stałości i pięknie się reguluje. Nasze diety dedykowane są wszystkim, nie tylko osobom pragnącym zrzucić nadmiarowe kilogramy. Świetnie sprawdzają się szczególnie w przypadku osób, które są zapracowane i nie mają zbyt wiele czasu, a chcą jeść zdrowo i utrzymać piękną sylwetkę. 

Jak wybrać dietę pudełkową? 

Nasz catering to szereg różnych propozycji. Znajdziesz tu propozycje dla osób, które nie tolerują laktozy i glutenu, dla wegan i wegetarian, jak również dietę keto i o niskim indeksie glikemicznym. Pierwszym krokiem przed zamówieniem diety pudełkowej, jest więc zastanowienie się nad jej założeniami.  

Wszyscy dietetycy podkreślają, że aby dieta była skuteczna, musi być po prostu smaczna. Dlatego u nas możesz zapoznać się z planowanym menu na najbliższy czas i poznać skład przykładowych posiłków, co na pewno ułatwi Ci podjęcie decyzji. Niezależnie od tego, czy preferujesz klasyczną kuchnię polską, czy wolisz jeść więcej ryb lub unikać mięsa – na pewno znajdziesz u nas menu odpowiednie dla siebie. 

Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie niewielkiego pakietu na start, aby wypróbować dietę i sprawdzić, czy smak i kaloryczność będą odpowiednie. 

Jak określić dzienne zapotrzebowanie kcal? 

Zarówno osoby odchudzające się, jak i nie, powinny dbać o zachowanie właściwej kaloryczności przyjmowanych w ciągu dnia pokarmów. Jeśli zjadamy kalorii zbyt wiele, trzeba się liczyć z tym, że rozpocznie się proces odkładania tkanki tłuszczowej, co prowadzi do nadwagi, a nawet otyłości.  

Może się też okazać, że nie możemy przytyć, mimo wszelkich starań. Samo podwyższenie kaloryczności posiłków nie wystarczy, ponieważ istotne jest to, co znajduje się w ich składzie i czy składniki te umożliwiają budowę masy mięśniowej.  

Nie każdy z nas wie jednak jak obliczyć dzienne zapotrzebowanie kalorii. Można w takiej sytuacji skorzystać z profesjonalnej pomocy dietetyka, który dokona niezbędnych pomiarów i zbierze wywiad. Zapotrzebowanie na kalorie można też wyliczyć samodzielnie, korzystając na przykład z jednego z dostępnych kalkulatorów. Jakie czynniki mają wpływ na wynik takich obliczeń? 

  • płeć, 
  • wiek, 
  • wzrost
  • masa ciała, 
  • ilość ćwiczeń w ciągu dnia i tryb życia. 

Należy również określić, czy zależy nam na utracie masy ciała, zdrowym żywieniu, czy budowie masy mięśniowej. Zupełnie innej kaloryczności posiłków potrzebuje kobieta w średnim wieku, która pracuje w biurze, mało ćwiczy i ma nadwagę od młodego mężczyzny, który waży za mało i uprawia na co dzień aktywnie sport. U nas znajdziesz propozycje menu dla każdego. Dieta oparta na indywidualnych potrzebach to najlepsze, co można zrobić dla swojego zdrowia. 

Jakie jest zapotrzebowanie kaloryczne osoby, która chce schudnąć? 

Odchudzanie się wymaga redukcji kaloryczności spożywanych posiłków. Organizm musi bowiem zacząć wykorzystywać nagromadzoną tkankę tłuszczową i spalać ją stopniowo. Bardzo istotne jest, aby deficyt kalorii nie był za duży. Może bowiem dojść do poważnego zaburzenia metabolizmu. Jak obliczyć dzienne zapotrzebowanie kalorii, aby sobie nie zaszkodzić? 

Przede wszystkim, trzeba poddać się podstawowym badaniom i odwiedzić lekarza rodzinnego, aby sprawdzić, czy nadwaga nie wynika z jakiejś choroby. Lekarz powinien stwierdzić, że można stosować dietę o obniżonej kaloryczności. Dopiero wtedy można zrobić to bezpiecznie i bez obaw o ewentualne działania niepożądane. 

Kolejny krok to dokonanie niezbędnych pomiarów ciała. Kiedy znamy swój dokładny wzrost i masę ciała, możemy wyliczyć, jakie jest dzienne zapotrzebowanie organizmu na kalorie. Będzie ono inne dla mężczyzny i kobiety, a także dla osób w różnym wieku. Ostatnia kwestia, to uwzględnienie prowadzonego trybu życia. Całkiem inne zapotrzebowanie na kalorie ma osoba, która jest aktywna, dużo chodzi pieszo, jeździ na rowerze lub ćwiczy od osoby, która unika aktywności fizycznej i prowadzi siedzący tryb życia. 

Czy sama dieta przyniesie efekt odchudzający? 

Zrzucenie dodatkowych kilogramów nie jest łatwym zadaniem dla nikogo. Już kilka centymetrów tłuszczu zgromadzonego na brzuchu i biodrach, może stanowić poważny problem. Aby łatwiej było osiągnąć wymarzony efekt, zaleca się połączenie diety o obniżonej kaloryczności z odpowiednim wysiłkiem fizycznym. Nie każdy decyduje się jednak na włączenie sportu do swojego trybu życia. Czy samo stosowanie diety przyniesie oczekiwane skutki? 

Bez wątpienia, dieta o obniżonej kaloryczności spowoduje, że waga zacznie spadać. Tempo takiej przemiany nie będzie jednak tak imponujące, jak przy równoczesnym zwiększaniu spalania kalorii.  

Trzeba też pamiętać o tym, że ćwicząc nie tylko spalamy tkankę tłuszczową, ale budujemy również masę mięśniową. Tak wypracowana sylwetka wygląda znacznie lepiej, niż sylwetka osoby, która stosuje tylko dietę odchudzającą. Wystarczy codzienny spacer do pracy i z powrotem, aby móc pochwalić się znacznie bardziej spektakularnym efektem. Trzeba jedynie pamiętać o tym, jak określić dzienne zapotrzebowanie kcal w takiej sytuacji. Jeśli będziemy stopniowo zwiększać poziom aktywności fizycznej, wprowadzając bardziej intensywne treningu, wówczas konieczne będzie podniesienie kaloryczności posiłków. Nie trzeba obawiać się przy tym zatrzymania się wagi, ponieważ sport spowoduje zwiększanie się masy mięśniowej, która potrzebuje odpowiednich składników odżywczych. 

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak obliczyć dzienne zapotrzebowanie kalorii przy zamawianiu jednej z naszych diet, zachęcamy serdecznie do kontaktu z nami. Nasz dietetyk z przyjemnością doradzi wybór odpowiedniego menu i liczby posiłków na cały dzień. Jesteśmy pewni, że dzięki naszej diecie pudełkowej uda Ci się osiągnąć planowany cel.